GÓRALSKIE VETO
VETO

VETO

“Znajomy z Pekinu powiedział mi ostatnio, że Chińczycy się z nas śmieją, że my Europejczycy zwariowaliśmy, że sami niszczymy naszą gospodarkę, a na koniec się pewnie weźmiemy, zaszczepimy i umrzemy. I mają rację, że się na wszystkie te szaleństwa zgadzamy, na wszystkie te rozporządzenia które niszczą Polskę i Polaków, doprowadzają nas do bankructw i do rozpaczy.

Nazywam się Sebastian Pitoń, jestem architektem, mężem, ojcem, pochodzę ze starego góralskiego rodu. Stoję tutaj sam, ale jestem pewien, że stoją ze mną tutaj duchy moich przdków, a może i te zaklęte rycerze z Giewontu też za mną staną.

Powołując się na stare Polskie prawo “LIBERUM VETO”: WOLNY, NIE POZWALAM, OŚWIADCZAM, ŻE NIE ZAMIERZAM STOSOWAĆ SIĘ DO ŻADNYCH TYCH BEZPRAWNYCH ROZPORZĄDZEŃ RZĄDU, KTÓRE NISZCZĄ NASZE ŻYCIE. Jak chcecie sobie zamykać hotele i co tam chcecie wszystkie swoje biznesy to sobie zamykajcie ale od naszych Wam wara. LIBERUM VETO. WOLNY – NIE POZWALAM.”

Muzyka:
“Do bitki”
Artysta:
“Trebunie-Tutki”
Album
Trebunie-Tutki w Sherwood

“Do bitki

Ej, na bok policyjo, na bok konfidenci Ej, teroz se zatońcom chłopcy ryzykanci Ej, kieby nos tu było piętnostu, sesnostu Ej, krewka by sie loła z wysokiego mostu Jo chłopiec bogaty, mom trzy kamienice Kreminoł i śpytol, trzeciom siubienice Jo w turnickak urosł, mnie turnicki ciesom Jak mnie nie łapili, to mnie nie obwiesom

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,trebunie_tutki,do_bitki.html