FACE 2 FACE – Niesprawiedliwa Walka o KLUB
FACE 2 FACE – Niesprawiedliwa Walka o KLUB

FACE 2 FACE – Niesprawiedliwa Walka o KLUB

Równi i równiejsi ?

https://www.facebook.com/Face2FaceRybnik/posts/1096931560720184

Pytacie czemu nie możemy otworzyć skoro to LEGALNE .

Nam również ciężko to zrozumieć ponieważ to sąd powinien wydawać wyroki a nie policja czy sanepid ale wczoraj doszła do nas informacja która nas już totalnie zwala z nóg. Jak czytamy w uzasadnieniu sądu w Krakowie w zwiążku z rzekomym złamaniem rozporządzeń przez polityków PiS poprzez organizację zgromadzeń :”Rozporządzenia wprowadzone 30 marca i 10 kwietnia 2020 (jak i kilka kolejnych) niezależnie od oceny ich zasadności łamały zasadę wyrażoną w art. 31 ust. 3 Konstytucji i jako takie nie mogły i nie mogą stanowić podstawy przypisania odpowiedzialności karnej”- oceniła sędzia Joanna Makarska.

Gdzie ta sprawiedliwość skoro politycy PiS mogli cały czas pracować w oczekiwaniu na roztrzygnięcie przez sąd tej sprawy a my zostaliśmy tego pozbawieni poprzez zakaz prokuratorski.Nie możemy otworzyć.Nie możemy udostępnić nikomu tego lokalu.Nie możemy organizować jakichkolwiek spotkań w klubie …….pomimo że póki co nikt nie wydał wyroku , który dobrze wiemy jak będzie brzmieć bo jak wiemy rozporządzenia są niekonstytucyjne a wyroków tak brzmiących jest już około 100 .

Póki co nie ma żadnego wyroku który wskazywałby inaczej czyli na korzyść rządu który wprowadził te rozporządzenia. Poza tym istnieje utrwalona linia orzecznicza sądów co wskazuje już tylko jeden kierunek roztrzygnięcia naszej sytuacji.W wypadku złamania zakazu należy się w nagrodę areszt od 1 do 3 miesięcy podczas którego oczywiście działalność również będzie zakazana dlatego też otwarcie nie daje nam żadnych możliwości a jedynie utrudnia nam drogę by działać dla Was jak najszybciej.

Powiecie że to przecież niesprawiedliwe , a no oczywiście ale czy ktoś wierzy w Prawo i Sprawiedliwość naszego rządu ?

Dlaczego tak jest ? DLA PRZYKŁADU , by zastraszyć pozostałych przedsiębiorców , by BITWA O KLUB (jak czytamy w wielu portalach) była akcją pokazową. Praktycznie wszystkie działania wymierzone w nasz ale i nie tylko nasz klub były zupełnie NIELEGALNE . Ogólnie na cel zostały wystawione właśnie kluby które gdyby działały byłyby świetnym przykładem dla mniejszych lokali gastronomicznych itp.

Przypominamy o tajnych instrukcjach sanepidu które były wytycznymi ” na wojnę z przedsiębiorcami ” .

Dotarł do nich dziennikarz Radia Zet Maciej Bąk. Wynikało z nich w skrócie że kontrole mają odbywać się z zaskoczenia, bez wcześniejszego informowania o nich przedsiębiorcy. W instrukcji pracownicy sanepidu znajdą też informacje o tym, co i jak kontrolować, by dało się nałożyć karę.Udawane kontrole żywności i przygotowane wcześniej, prawie gotowe decyzje nakładające karę administracyjną do 30 tys zł. Tak sanepid ma walczyć z otwartymi mimo lokalami. Mało ? Prokuratury Regionalne w całej Polsce otrzymały pismo Zastępcy Prokuratora Krajowego z wytycznymi, jak postępować wobec przedsiębiorców otwierających swoje biznesy.

Zalecenia oznaczają, że każdy z przedsiębiorców, który będzie próbował prowadzić swój biznes mimo rządowych zakazów, ma stać się celem prokuratury. Traktować należy go jak najsurowiej, stawiając zarzut z art. 165 kk, mówiący o “sprowadzeniu powszechnego niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej”.

Kara w takim przypadku to nawet 8 lat więzienia.

Szefostwo PK zaleca także, by śledczy jak najszybciej przechodzili do fazy oskarżenia, skracając etap gromadzenia dowodów i badania, czy do przestępstwa w ogóle doszło. Wobec przedsiębiorców mają być stosowane środki z kodeksu postępowania karnego zakładające zawieszenie lub zakaz prowadzenia danej działalności gospodarczej. Spokojnie już tak nie jest groźnie w sytuacji restauracji czy kawiarni, ostatnio po naciskach polityków i dziennikarzy z wielu rzeczy się wycofano , między innymi z instrukcji dla sanepidu czy wytycznych dla prokuratorów.

Ktoś musiał oberwać za całą branże , ktoś musiał dla przykładu być ukarany ale niech to nie pójdzie na daremno.

#OtwieraMY i my Wam w tym pomożemy ‼Walczymy teraz w sądach , walczymy o WOLNOŚĆ dla nas wszystkich Kochamy Was ❤ , Ekipa Face 2 Face

Równi i równiejsi ?Pytacie czemu nie możemy otworzyć skoro to LEGALNE . Nam również ciężko to zrozumieć ponieważ…

Posted by Face 2 Face on Friday, 19 February 2021

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *