Jak działa Policja | Festiwal Bezprawia
Jak działa Policja | Festiwal Bezprawia

Jak działa Policja | Festiwal Bezprawia

“Z góry przyszedł nakaz aby jechać do klubu jak będzie pełny i zrobić pałowanie – naród ma się bać władzy.”

“Trzeba było przyjechać w południe, zamknąć lokal, założyć plomby i byłoby po sprawie, ale ktoś chciał na siłę zrobić pokazówę i podlizać się obecnej władzy. “

“NAJWIĘKSZYM AGRESOREM tej nocy była POLICJA, Która NADAL DZIAŁA WBREW WYROKOM SĄDÓW, PONIEWAŻ JAK SĄDY USTANOWIŁY SWOIMI WYROKAMI w takich SPRAWACH, że NIE MA ŻADNEJ PODSTAWY PRAWNEJ DO TAKICH INTERWENCJI, więc DZIAŁANIA POLICJI TRZEBA NAWZAĆ DZIAŁANIAMI BANDYCKIMI NIEZGODNYMI Z PRAWEM, I ten osobnik z góry który wydał taki rozkaz POWINIEN ZATRUDNIĆ SOBIE PRAWNIKA, aby mu tłumaczył co jest zgodne z prawem a co nie.

DLA TYCH NIEUDACZNIKOW ŻYCIOWYCH Z POLICJI FILMIK OD MATEUSZKA: KTÓRY TŁUMACZY PORZĄDEK PRAWNY: KONSTYTUCJA — USTAWA — ROZPORZĄDZENIE”

https://www.facebook.com/aktywistaMichalWojciechowski/videos/406772593942541/

Bitwa z policją

Tymczasem w sobotę wieczorem pod klubem doszło do prawdziwej bitwy z policją, którą opisujący sprawę portal rybnik.com.pl opisuje wręcz jako „wojnę”. Na ulicach Rybnika doszło do scen, jakich – zdaniem lokalnych mediów – to miasto jeszcze nie widziało.

Klub miał zostać otwarty o godzinie 21, na miejscu pojawiła się policja, która odgrodziła z dwóch stron ulicę wiejską, przy której znajduje się klub. Policjanci ubrani w białe hełmy, uzbrojeni w broń gładkolufową i gaz pieprzowy zagrodzili całą szerokość ulicy.

Do głównych starć doszło na skrzyżowaniu ulicy Wiejskiej z ulicą Raciborską, gdzie znajduje się Face2Face. Tak dramatyczne sceny opisuje wspomniany portal:

Policjanci uzbrojeni w pałki, gaz pieprzowy, broń hukową i gładkolufową ruszyli na protestujących. W stronę mundurowych leciały za to szklane butelki, śnieżki i inwektywy.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100269138250974%2Fvideos%2F746426209624533%2F&show_text=false&width=560

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *