Otevreno.net
Otevreno.net

Otevreno.net

Otevreno.net

Pomoc prawna i ekonomiczna dla przedsiębiorców

DOTKNIĘTYCH NISZCZYCIELSKIMI DZIAŁANIAMI RZĄDU CZESKIEGO PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI COVID – 19

PROFESJONALNA POMOC DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Gastronomia, noclegi, gastronomia i inne dziedziny

Platformę internetową i inicjatywę „otvorreno.net” stworzył prawnik Mgr. Radek Suchý i ekonomista Ing. Petr Machovský jako reakcja na działania Rządu Republiki Czeskiej przeciwko koronawirusowi COVID – 19, który jest bezprecedensową interwencją w biznesie tysięcy osób, firm i korporacji, zwłaszcza w zakresie gastronomii i usług noclegowych na Republika Czeska.

Firma „Otevreno.net” powstała również we współpracy z Jiřím Janečkiem, właścicielem browaru Malý Janek w Jince i innymi przedsiębiorcami z branży gastronomicznej.

Inicjatywa ma na celu:

  • Zapewnienie nieodpłatnej podstawowej pomocy prawnej i ekonomicznej podstawowym przedsiębiorcom z branży gastronomicznej, hotelarskiej, gastronomicznej i wszystkich innych dziedzin działalności w aktualnej sytuacji ograniczania ich działalności.
  • Sprowokowanie szeroko zakrojonej publicznej dyskusji ekspertów na temat działań rządu i sposobu rekompensat dla przedsiębiorców dotkniętych rządowymi środkami epidemiologicznymi.
  • Twórz silne działania opozycyjne, aby wywierać wpływ na działania rządu we współpracy z dotkniętymi nim segmentami gospodarki.

Pomoc prawna i ekonomiczna jest świadczona przede wszystkim w trybie online za pomocą formularza „Hotmail”, do którego przedsiębiorcy, których dotyczą działania rządowe, mogą zadawać pytania, na które w zależności od stopnia złożoności odpowiedzi udzielane są bezpłatnie lub w ciągu maksymalnie 24 godzin. Dotyczy to głównie komunikacji z władzami, policją Republiki Czeskiej, zapobiegania i rozwiązywania konsekwencji (np. Z powodu nieprzestrzegania środków rządowych itp.). Jednocześnie opinie i zalecenia w tym celu będą publicznie przedstawiane.

W bardziej skomplikowanych sprawach oferujemy głównie pomoc prawną ustalaną indywidualnie, również bezpłatnie lub za obniżoną opłatę taryfową.

Platforma „otvorreno.net” chce zaangażować w tę działalność więcej prawników i wolontariuszy, którzy odczuwają potrzebę solidarności z innymi przedsiębiorcami, nawet z zupełnie innej dziedziny. Już przygotowujemy współpracę z kancelarią Urbášek & partners. Inni zwolennicy są w trakcie rozmów.6020

Hotele i pensjonaty7000

Restauracje16000

Hospod250000

Pracownicy

AUTORZY PROJEKTU

Radek Suchy

Mgr. Radek Suchy

Prawnik

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Karola

Petr Machovský

Ing. Petr Machovský

Ekonomista

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze
 Posiada bogate doświadczenie zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym; jako prawnik prowadzi praktykę ogólną, koncentrując się przede wszystkim na prawie karnym i gospodarczym.Top manager z doświadczeniem w firmach czeskich i zagranicznych. Od 2012 roku prowadzi działalność gospodarczą, w szczególności w zakresie ICT i doradztwa gospodarczego.

Oświadczenie inicjatywy „otvorreno.net” w sprawie działań rządu

Jesteśmy świadomi trudnej sytuacji spowodowanej walką z koronawirusem Covid – 19. Nie lekceważymy potrzeby stawienia czoła kryzysowi społecznemu wywołanemu przez tę epidemię. Jesteśmy jednak przekonani, że rząd radzi sobie z sytuacją niekoncepcyjnie, niekompetentnie i całkowicie chaotycznie.

Jesteśmy przekonani, że działania rządu są nieprawidłowe, nielegalne, nieskuteczne i całkowicie likwidują wiele gałęzi i segmentów gospodarki. Swoimi krokami rząd pozwala upaść setkom i tysiącom przedsiębiorców i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, na których w ciągu ostatnich trzydziestu lat oparła się gospodarka Republiki Czeskiej. Odrzucamy to, nie zamierzamy tego akceptować.

Inicjatywa „otvorreno.net” jest po stronie przedsiębiorców jednoosobowych, przedsiębiorców i ich zwolenników nie tylko w dziedzinie gastronomii, ale we wszystkich dotkniętych nią obszarach naszej gospodarki.

Czujemy się moralnie zobowiązani do wspierania ich wszystkich i pomagania im w tych trudnych czasach, chyba że zrobi to państwo i większość naszej reprezentacji politycznej.Mgr. Radek Suchý, prawnik Ing. Petr Machovský, ekonomista Opinia prawna (pdf do pobrania)

Otevreno.net

Profesjonalna pomoc przedsiębiorcom w zakresie gastronomii, zakwaterowania i pokrewnych …KIM JESTEŚMY

TWOJE PYTANIA

Napisz do nas swoje pytania i problemy, które powoduje obecna sytuacja, a my chętnie doradzimy lub pomożemy.Wysłać wiadomość

KONTAKT

Lokalizacja:

Mgr. Radek Suchý, kancelaria Vinohradská tř. 164 130 00 Praga 3 – Vinohrady

E-mail:

suchy@aksuchy.cz

Otevřeno.net

Mgr. Radek Suchý, kancelaria
Vinohradská tř. 164
130 00 Praga 3 – Vinohrady Email: suchy@aksuchy.cz

Przydatne linki

© Copyright Otevřeno.net . Wszelkie prawa zastrzeżoneZaprojektowany przez Otevřeno.net

Leave a Reply

Your email address will not be published.