Testy „Back to Live”!
Testy „Back to Live”!

Testy „Back to Live”!

HOLENDERSKI RZĄD DAJE ZIELONE ŚWIATŁO NA STYCZNIOWE IMPREZY PILOTAŻOWE

Testy „Back to Live” obejmą koncert, imprezę taneczną i dwa festiwale plenerowe organizowane przez Mojo i ID&T

Przez IQ w dniu 9 grudnia 2020 r

Testowy koncert i impreza taneczna odbędą się w Ziggo Dome w Amsterdamie

Testowy koncert i impreza taneczna odbędą się w Ziggo Dome w Amsterdamie

zdjęcie © Wikimedia Commons / Shirley de Jong

Rząd holenderski zatwierdził kilka pokazów pilotażowych na styczeń 2021 r., Aby ustalić, w jaki sposób wydarzenia o zwiększonej liczbie odwiedzających mogą odbywać się w sposób bezpieczny i odpowiedzialny podczas pandemii.

Imprezy testowe, organizowane pod parasolem „Back to Live”, będą obejmować koncert i imprezę taneczną w Ziggo Dome w Amsterdamie oraz dwa festiwale plenerowe na terenie festiwalu Lowlands i Defqon Biddinghuizen, z których wszystkie zostaną zorganizowane przez Mojo i ID&T.

Zapowiedziane programy pilotażowe “Back to Live” obejmują występ kabaretowy Guido Weijersa dla 500 gości w Beatrix Theatre w Utrechcie, konferencję biznesową w Jaarbeurs w Utrechcie oraz mecze piłki nożnej z udziałem 1500 kibiców na terenie NEC oraz Almere City FC.

Wydarzenia organizowane przez FieldLab Events, wspólną inicjatywę z Event Platform, Alliance of Event Builders i rządem, zostały podzielone na cztery kategorie  w celu opracowania skutecznych środków dla każdego typu: wewnętrzne pasywne, aktywne w pomieszczeniach; aktywny na świeżym powietrzu; i poza aktywnym festiwalem.

„TO POTWIERDZENIE FAKTU, ŻE PRZEDSTAWIAMY SOLIDNY ​​PLAN DZIAŁANIA”

Uczestnicy wszystkich wydarzeń będą musieli spełnić szereg wymagań, aby uzyskać wstęp, w tym złożenie negatywnego testu Covid, wypełnienie oświadczenia zdrowotnego w ciągu 24 godzin przed wydarzeniem, udział w pomiarze temperatury lub szybkim teście przy wejściu na wydarzenie w dniu żądanie i unikanie kontaktu z grupami wrażliwymi w ciągu dwóch tygodni po wydarzeniu pilotażowym.

W każdym razie, Fieldlab zbada kilka „ cegieł”, które przyczyniają się do zapobiegania i zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, w tym zachowania; selekcja, namierzanie i namierzanie; szybkie testy; dynamika odwiedzających; jakość powietrza; ochrona osobista; czyszczenie i dezynfekcja powierzchni i materiałów; wrażliwe grupy.

Wcześniej rząd powiedział, że pokazy pilotażowe mogą odbywać się tylko w regionach, które są na etapie „czujności”, ale teraz ten warunek został porzucony.

Marcel Elbertse, przewodniczący grupy sterującej Fieldlab Events: „To jest potwierdzenie faktu, że przedstawiliśmy solidny plan działania. To pokazuje odwagę rządu, że teraz zezwala nam na organizację imprez pilotażowych. Zawsze podkreślaliśmy, że mogą się one odbywać bezpiecznie i mają zasadnicze znaczenie dla całej branży. Zasadniczo każdy odwiedzający imprezę pilotażową został przetestowany jako negatywny, co pozwala uniknąć ryzyka. ”

Podobne badania zorganizowano w Hiszpanii  i Niemczech

Tłumaczenie z: https://www.iq-mag.net/2021/01/primacov-results-of-spanish-clinical-trial-published/

Hiszpańskie badanie kliniczne PRIMACOV wykazało, że koncert z muzyką na żywo wykonywany z zastosowaniem szeregu środków bezpieczeństwa, w tym ujemnego testu antygenowego, „nie wiąże się ze wzrostem liczby zakażeń Covid-19”.

Badanie – zorganizowane przez Primavera Sound we współpracy ze Hospital Germans Trias w Barcelonie i Fundacją Fight AIDS and Infectious Diseases Foundation – obejmowało koncert w Barcelonie Sala Apolo (cap. 1608) w dniu 12 grudnia, aby pokazać, czy szybkie testy mogą być kluczem do inscenizacji. koncerty bez dystansu społecznego.

Badanie osiągnęło swój główny punkt końcowy po tym, jak organizatorzy odkryli, że żaden z 463 uczestników, którzy zostali losowo wybrani do udziału w koncercie, nie został zarażony Covid-19 podczas próby.

Jeden z zaangażowanych badaczy, Boris Revollo, uważa, że ​​listę warunków uwzględnionych w badaniu można łatwo odtworzyć w przypadku innych zdarzeń.

Wszyscy 1047 uczestników – którzy byli w wieku 18-59 lat, nie mieli chorób współistniejących, nie mieszkali ze starymi kontaktami domowymi i nie zdiagnozowano u nich Covid-19 w ciągu 14 dni poprzedzających – zostali przebadani przed koncertem i mieli ujemny antygen wynik.

Spośród nich 463 zostało losowo wybranych do udziału w koncercie, a 496 pozostało w grupie kontrolnej bez dostępu do miejsca koncertu i zakończyło wizytę kontrolną.

BORIS REVOLLO WIERZY, ŻE LISTA WARUNKÓW UWZGLĘDNIONA W BADANIU MOŻE BYĆ ŁATWO PRZEDSTAWIONA NA INNE WYDARZENIA

Przyznane 463 wejściówki otrzymały certyfikowaną maskę z tkaniny N95 przy wejściu na miejsce, którą musieli nosić przez całą imprezę, z wyjątkiem picia.

W sali koncertowej nie było konieczności fizycznego dystansowania się, w której dozwolone było również śpiewanie i taniec.

Wszystkie przepływy powietrza i wentylację pomieszczenia zostały zoptymalizowane w dwóch pomieszczeniach, a wymiana powietrza była monitorowana przez cały czas trwania imprezy.

Przepływ wszystkich uczestników wewnątrz obiektu został wcześniej zdefiniowany i oznaczony, wyraźnie rozgraniczony i obserwowany przez ekipę ochrony podczas wydarzenia. Wprowadzono środki mające na celu uniknięcie kolejek w toaletach, przy wejściu i wyjściu.

Trwający pięć godzin koncert obejmował dwie sesje didżejskie i dwa występy muzyczne na żywo z udziałem lokalnych artystów: Martę Salicrú, Unai Muguruza, Mujeres oraz Renaldo i Clara.

Program odbył się po podobnej próbie w Niemczech, nazwanej Restart-19, która wykazała, że ​​koncerty na żywo mogą odbywać się bezpiecznie  w „określonych warunkach podczas pandemii”. W styczniu w Holandii , przy wsparciu rządu, odbędzie się również kilka wydarzeń pilotażowych „Powrót do życia” .

Dutch gov gives green light for January pilot events

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *